+48 730 199 222
 
Twój koszyk jest pusty
W przechowalni: 0
Najczęściej kupowane
Płyny » Płyn hamulcowy DOT4

 

Znaleziono: 3

Produktów na jednej stronie Producent

Sortuj wg: Nazwy Ceny brutto

Produkty od 1 do 3 z 3 rezultatów

Płyn hamulcowy DOT4

Płyn hamulcowy DOT4 jest czynnikiem przenoszącym ciśnienie hydrauliczne, jakie występuje w układach hamulcowych. Wymagania względem parametrów, jakie powinny spełniać płyny hamulcowe są zawarte w normach SAE J 1703, FMVSS 116 i ISO 4925.

Płyny hamulcowe stanowią mieszaninę eterów alkilowych glikoli etylenowych, estrów boranowych, jak również polipropylenoglikoli z różnego typu dodatkami. Płyn hamulcowy przenosi siły hamowania z pedału hamulca na klocki hamulcowe. Odpowiedniej jakości płyn hamulcowy jest w stanie pomóc zahamować pojazd znajdujący się w ruchu, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych – śliska powierzchnia, jak również podczas występowania nieprzewidzianych, czasem ekstremalnych sytuacji – gwałtowne hamowanie, w celu uniknięcia zderzenia się z innym pojazdem lub osobą, znajdująca się na jezdni. Tego rodzaju produkt skraca czas reakcji hamowania do minimum. Płyn hamulcowy gwarantuje, iż proces zatrzymania samochodu rozpocznie się tuż po wciśnięciu pedała hamowania. Jednym z kluczowych zadań, jakie spełnia ten wyrób jest ochrona układu hamulcowego przed korodowaniem oraz wyciekami, szczególnie z przewodów gumowych i uszczelnień. Dzięki odpowiednim właściwościom higroskopijnym, płyn hamulcowy doskonale absorbuje cząsteczki wody. Warto dodać, iż jest to szczególnie ważne, ponieważ niewchłonięta woda może zamarzać w przewodach hamulcowych, co grozi całkowitą utratą kontroli nad układem hamowania. Na skutek niskiej odparowalności, płyn hamulcowy zużywa się dużo woniej i jest bardziej wydajny. Ponadto, zachowuje on swoje właściwości, bez konieczności jego częstej wymiany. Odpowiednio dobrany płyn hamulcowy wpływa na poprawę siły hamowania i nie doprowadza do jej zaników. Kluczowym kryterium wyboru jest lepkość płynu. Im jest ona niższa, tym lepiej współpracuje z systemami typu ESP, ABS oraz ASR, jak również z wszelkimi, elektronicznymi systemami wspomagania oraz kontroli trakcyjnej. Stosowanie płynu hamulcowego znacznie przedłuża żywotność całego układu hamulcowego, jak również czas eksploatacji, nawet tej bardzo intensywnej, całego pojazdu mechanicznego.

 

Płyn hamulcowy DOT4 – doskonała jakość produktu w atrakcyjnej cenie

 

Oferta producenta MOTUL – płyn hamulcowy DOT4, to produkt, przeznaczony do różnych marek samochodów, które wyposażono w system ABS bądź też ESP. W naszej ofercie online znajdziesz wyroby tego rodzaju, dedykowane wielu zastosowaniom. Mogą one spełniać ważną rolę w codziennym użytkowaniu pojazdu, w warunkach normalnych, jak również służyć do eksploatacji ekstremalnej. Bez względu na potrzeby klienta, oferujemy doskonałej jakości płyn hamulcowy, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo jazdy oraz płynną i sprawną pracę całego układu hamulcowego. Płyn hamulcowy DOT4 jest wielosezonowym, w 100% syntetycznym płynem, który nadaje się do hydraulicznych układów hamulcowych oraz sprzęgieł. Posiada on temperaturę wrzenia w granicach 245°C. Punkt wrzenia, w wersji na mokro, wynosi 158°C. Płyn hamulcowy DOT4 idealnie spełnia, a nawet znacznie przewyższa wszelkie normy standardowych płynów, które znajdują się w ofercie konkurencyjnych firm. W naszym sklepie internetowym możesz zamówić ten produkt z pełną gwarancją, że jest on wybitnie neutralny dla uszczelnień, występujących w układach hamulcowych. Płyn hamulcowy DOT4 jest szczególnie ceniony za swoje doskonałe właściwości antykorozyjne i ochronę układu hamulcowego. Dzięki regularnemu stosowaniu tego produktu, możesz poprawić pracę hamulców w swoim aucie, jak również zadbać o stan techniczny swojego pojazdu mechanicznego. Płyn marki MOTUL jest bardzo wydajny w użyciu.

 

liczy się jakość! - Zdecyduj się na zakup płynów hamulcowych z naszego sklepu online

 

Płyn hamulcowy DOT4 marki MOTUL jest dostosowany do różnych stylów jazdy. Nadaje się on do samochodów miejskich, kompaktowych, klasy średniej, aut rekreacyjnych, samochodów luksusowych marek, jak również aut sportowych i terenowych. Płyn hamulcowy DOT4 doskonale sprawdzi się, jeśli poruszasz się w przestrzeni miejskiej, poza miastem, jak również na autostradach. Jest on dostosowany do różnego stylu jazdy, zarówno spokojnego, jak i agresywnego. Produkt marki Motul dopasuje się do dynamicznego poruszania się po mieście, jak również poza jego obszarem. Płyn hamulcowy DOT4 dobrze radzi sobie w jeździe spokojnej, standardowej i szybkiej na drogach szybkiego ruchu. Tego typu produkt nie spełnia wymagań aut sportowych i nie jest dostosowany do jazdy po torze wyścigowym. Płyn hamulcowy cena nie musi być zbyt wygórowana, czego dowodzą ceny tych produktów w naszym sklepie. Warto wybierać takie produkty, aby płyn hamulcowy cena była dostosowana do jakości. Marka MOTUL oferuje płyn hamulcowy cena, którego jest adekwatna do jego doskonałych parametrów.

Płyn hamulcowy ma ogromne znaczenie, ponieważ zapewnienia dobry stanu techniczny pojazdu i zapobiega wypadkom. Im jest on lepiej dobrany, tym łatwiej jest zapanować nad samochodem, szczególnie w kwestii szybszego i płynnego hamowania. Warto dodać, iż podlega on cyklicznej wymianie, o której musi pamiętać każdy właściciel pojazdu.

              

przelewy24